Witamy, 19 lutego 2019 r. Imieniny: Bettiny, Konrada
 
 
Jeżeli masz konto w naszym serwisie podaj swoje dane w polu poniżej:
Jeśli nie masz konta, możesz je
założyć tutaj
Wyszukiwarka domyślnie przeszukuje Leksykony i Słowniki. Jeśli chcesz ograniczyć wyszukiwanie do konkretnej części wybierz wyszukiwarkę zaawansowaną lub przejdź do tej części serwisu:

  
Wyszukiwanie zaawansowane
 
 
Jak kupować w księgarni
Polityka prywatności/Ciasteczka
Jak kupować eBOOKi
System płatności

  EBOOKI
  Marketing
  Organizacja,
  zarządzanie
  Zarządzanie personelem
  Sprzedaż i dystrybucja
  Informatyka w
  zarządzaniu
  Ekonomia
  Rynki kapitałowe
  Finanse
  Rachunkowość
  Bankowość
  Języki obce
  Poradniki
  Inne a ciekawe
  Unia Europejska

Bestsellery
1.Statystyka, ekonometria, prognozowanie - Ćwiczenia z Excelem2007 - Agnieszka Snarska
2.Aktywne metody prowadzenia strategii - Michel Muszynski

Leksykon biznesu A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O Ó P R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż

Kariera menedżera - manager career

kariera jest drogą rozwoju zawodowego. Oznacza etapy i sposoby uzyskania i rozwijania doskonałości profesjonalnej oraz odczuwania satysfakcji z wykonywania wybranego zawodu. Niezbędne predyspozycje to: 1. Skłonności kierownicze – motywacja do kierowania innymi, dążenie do zajmowania stanowisk kierowniczych dla realizowania kompetencji analitycznych (zdolność identyfikowania, analizowania, rozwiązywania problemów w warunkach ryzyka i niepewności), kompetencji emocjonalnych (zdolność odczuwania sytuacji, odporność na presje i napięcia), przy zdolności do kierowania i współpracy z zespołem; 2. Skłonności kreatywne, dążenie do robienia czegoś własnego, tworzenia czegoś nowego, jako „produktu” swej pracy i zdolności intelektualnych; 3. Skłonności do samodzielnej pracy i niezależności realizowane w pracy kierowniczej i w rozmaitych formach samozatrudnienia. Konieczna jest także orientacja przedsiębiorcza – nastawienie na podejmowanie przedsięwzięć rynkowych, zdolność znajdowania okazji do zrobienia dobrego interesu dzięki zaspokajaniu potrzeb i rozwiązywaniu problemów nabywców produktów i usług. Kluczem do kariery jest własne wewnętrzne nastawienie na to, jakiej pragnie się kariery zgodnie z posiadanym skłonnościami, orientacją, uzdolnieniami i ograniczeniami oraz jakie gotowi jesteśmy podjąć działania, aby stopniowo osiągać ustalone cele na drodze do upragnionej kariery. R. Hodgetts i D. Kuratko określają następujące fazy przebiegu kariery:  wiek 16 - 22 lat: „wyrywanie korzeni” czyli zdobywanie niezależności i samodzielności, zwłaszcza w stosunku do rodziców; traktowanie pracy jako źródła zarobków i samoutrzymania;  wiek 22 - 29 lat: wchodzenie w wiek dorosłego człowieka, zdobywanie osobistej dojrzałości; umacniają się wartości kariery traktowanej jako cel drogi życia i sprawdzian osiągnięć;  wiek 29 - 32 lata: okres przejścia, przemiany, niepewności wyboru i osiągnięć; w tej fazie występuje niepokój o prawidłowość wyboru kariery i dokonany postęp; ma miejsce dość częsta zmiana miejsc pracy i stanowisk wobec świadomości zanikania w nieodległej przyszłości dynamizmu i gotowości dokonywania zmian;  wiek 32 - 39 lat: stabilizacja, umiejscowienie się i umacnianie w wybranej działalności i zajmowanej pozycji; ogromna koncentracja na pracy, twórczości i awansowaniu i osiąganiu powodzenia w biznesie; wiek 39 - 43 lata: potencjalny kryzys wieku średniego, obawa, że plany i ambicje nie zostaną spełnione, maleje także możliwość aktywnych działań, powstaje świadomość wykorzystania ostatniej szansy;  wiek od 43 roku życia: ponowna stabilizacja i równowaga, pojawia się optymistyczna ocena uzyskanych postępów, nadal występuje chęć dalszych sukcesów na drodze kariery, lecz narasta także przekonanie o korzyściach innych wartości i możliwości działania.
[T. Sztucki]« Wstecz « poprzedni    następny »
Leksykon biznesu
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O Ó P R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż
Leksykon Unii Europejskiej
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O Ó P R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż
Słownik polsko-angielski
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O Ó P R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż
Uruchom asystenta w oknie
Hasło dnia
jakość życia - Poczucie dobrego życia dzięki właściwemu stylowi życia i zadowoleniu z pracy, oceniana na podstawie wskaźników ekonomicznych i socjalnych...
Najpopularniejsze hasła
1. Marketing
2. A vista
3. abandon /zrzeczenie się/
4. DAGMAR
5. Akceleracja

Jeżeli nie znalazłeś satysfakcjonującej Cię odpowiedzi zadaj pytanie innym
Do góry strony
Strona główna | O firmie | Kontakt | Księgarnia | Leksykony/Słowniki | Moje dane

Wydawnictwo Placet
01-517 Warszawa, ul. Mickiewicza 18a/1
e-mail: redakcja@placet.com.pl

English Deutsch