Witamy, 1 grudnia 2023 r. Imieniny: Blanki, Edmunda
 
 
Jeżeli masz konto w naszym serwisie podaj swoje dane w polu poniżej:
Jeśli nie masz konta, możesz je
założyć tutaj
Wyszukiwarka domyślnie przeszukuje Leksykony i Słowniki. Jeśli chcesz ograniczyć wyszukiwanie do konkretnej części wybierz wyszukiwarkę zaawansowaną lub przejdź do tej części serwisu:

  
Wyszukiwanie zaawansowane
 
 
Jak kupować w księgarni
Polityka prywatności/Ciasteczka
Jak kupować eBOOKi
System płatności

  EBOOKI
  Marketing
  Organizacja,
  zarządzanie
  Zarządzanie personelem
  Sprzedaż i dystrybucja
  Informatyka w
  zarządzaniu
  Ekonomia
  Rynki kapitałowe
  Finanse
  Rachunkowość
  Bankowość
  Języki obce
  Poradniki
  Inne a ciekawe
  Unia Europejska

Bestsellery
1.Aktywne metody prowadzenia strategii - Michel Muszynski
2.Zarządzanie publiczne - Barbara Kożuch

Leksykon biznesu A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O Ó P R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż

sponsoring - sponsoing

Sponsoring to działania finansowe, materialne i usługowe sponsora (osoby fizycznej, przedsiębiorstwa, organizacji) na rzecz partnerów (osób, instytucji, wydarzeń, działalności) wspierające różne dziedziny życia społecznie akceptowane (np. sport, kultura, nauka i oświata, lecznictwo, sprawy socjalne, ekologia) niezależne od niej i niezwiązane bezpośrednio z normalnymi jej interesami. W zamian sponsor uzyskuje dostęp do komercyjnych możliwości i zasobów, związanych z tymi partnerami i możliwość wykorzystywania pozytywnych skojarzeń z działalnością wspieranych podmiotów dla osiągnięcia określonych celów marketingowych lub komunikacyjnych.
[M. Datko]

Sponsoring doczekał się też regulacji prawnych. Artykuł 4. ust. 20) ustawy o radiofonii i telewizji wprowadza definicję sponsoringu, wedle której sponsorowaniem jest każdy wkład w finansowanie usługi medialnej lub audycji, przez podmiot, który nie dostarcza usług medialnych i nie produkuje audycji, w celu promocji jego nazwy, firmy, renomy, działalności, towaru lub usługi, znaku towarowego lub innego oznaczenia indywidualizującego.
Definicję sponsorowania zawiera także Europejska Konwencja o Telewizji Ponadgranicznej. Zgodnie z art. 2. lit. g konwencji: „sponsorowanie oznacza udział osoby fizycznej lub prawnej, niezaangażowanej w działalność transmisyjną ani w produkcję dzieł audiowizualnych, w bezpośrednim lub pośrednim finansowaniu programu w celu promocji jej nazwy, znaku fabrycznego lub wizerunku”.
Z kolei w przepisie art. 2. pkt. 8. ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych ustawodawca definiuje pojęcie sponsoringu jako wspieranie w formie finansowej lub rzeczowej działalności osób i instytucji, związane z eksponowaniem nazw produktów i firm handlowych oraz ich symboli graficznych.
Natomiast w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (art. 27. pkt. 4.) sponsorowanie określa się jako bezpośrednie lub pośrednie finansowanie lub współfinansowanie działalności osób fizycznych, prawnych lub jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, dla upowszechniania, utrwalania lub podniesienia renomy nazwy, producenta lub dystrybutora, znaku towarowego lub innego oznaczenia indywidualizującego przedsiębiorcę, jego działalność, towar lub usługę w zamian za informowanie o sponsorowaniu.

Zobacz również: marketing sposorski , rodzaje sponsoringu


« Wstecz « poprzedni    następny »
Leksykon biznesu
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O Ó P R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż
Leksykon Unii Europejskiej
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O Ó P R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż
Słownik polsko-angielski
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O Ó P R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż
Uruchom asystenta w oknie
Hasło dnia
Metoda - świadomie i konsekwentnie stosowany sposób postępowania dla osiągnięcia określonego celu; określony sposób działania wraz z pewną przynajmniej...
Najpopularniejsze hasła
1. Marketing
2. A vista
3. DAGMAR
4. abandon /zrzeczenie się/
5. Akceleracja

Jeżeli nie znalazłeś satysfakcjonującej Cię odpowiedzi zadaj pytanie innym
Do góry strony
Strona główna | O firmie | Kontakt | Księgarnia | Leksykony/Słowniki | Moje dane

Wydawnictwo Placet
01-517 Warszawa, ul. Mickiewicza 18a/1
e-mail: redakcja@placet.com.pl

English Deutsch